Ford Focus WRC Colina McRae na sprzedaż!

Pod koniec sezonu 2001 Colin McRae stanął przed szansą zdobycia drugiego tytułu mistrza świata. Niestety, wypadek podczas rajdu Wielkiej Brytanii sprawił, że mistrzostwo przepadło… Już za kilka dni na licytację trafi samochód, którym Szkot walczył wtedy o mistrzowską koronę.

Ford Focus WRC o numerze rejestracyjnym Y4 FMC został kompleksowo odrestaurowany w specyfikacji szutrowej i jest gotowy do kolejnych startów. Cena? Minimum 400 tysięcy dolarów. Ten egzemplarz zaliczył swój rajdowy debiut w sezonie 2001 w Rajdzie Akropolu, w którym McRae zajął pierwsze miejsce. W Nowej Zelandii był drugi. Potem przyszła Walia i pechowy wypadek, po którym auto zostało naprawione i na kolejne sezony trafiło w ręce prywatnych kierowców.

Colin McRae był jednym z najwybitniejszych kierowców rajdowych w historii i zapisał się na kartach rajdowej historii jako ten, który idzie „albo grubo, albo wcale”. Jedyny tytuł mistrzowski wywalczył w 1995 roku za kierownicą Subaru Imprezy 555. W 1996, 1997 i 2001 był wicemistrzem świata. Zginął tragicznie w 2007 roku w katastrofie śmigłowca.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s