Spielberg nakręci nowego Bullitta

Bullitt to bez dwóch zdań film kultowy. Od jego premiery minęło ponad pół wieku, ale dziesięciominutowa sekwencja, w której ciemnozielony Mustang fastback goni ulicami San Francisco czarnego Chargera, przez wielu uznawana jest za jedną z najlepszych w historii kina. Teraz, po ponad 50 latach, historia ma wrócić na ekrany kin.

Na razie nie wiadomo nic na temat fabuły poza tym, że to nie będzie remake. Spielberg chce stworzyć zupełnie nowa historię, ale tajemnicą pozostaje, czy akcja będzie się toczyć w obecnych czasach, czy czeka nas podróż w czasie do lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Słynny reżyser podobno już porozumiał się z rodziną nieżyjącego aktora w kwestii praw do wykorzystania postaci. Za scenariusz odpowiadać będzie Josh Singer a produkcją ma zająć się wytwórnia Warner Bros. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, film powinien trafić na ekrany na przełomie 2024 i 2025 roku.

Kultowa scena pościgu z Bullitta

Ford dosyć późno zrozumiał, że fenomen Bullitta może być doskonałym narzędziem marketingowym. Dopiero na początku XXI wieku w salonach pojawiła się pierwsza oficjalna edycja sportowego Forda: Mustang Bullitt. Od tego czasu „filmowa” edycja oferowana jest w każdej generacji.

Scenę pościgu wykorzystano również w reklamie… Forda Pumy. Dzięki nowatorskiej w tamtym czasie technologii udało się ożywić Steve’a McQueena, który „usiadł” za kierownicą sportowego hatchbacka krążącego po ulicach San Franciso.

Reklama Forda Pumy ze Stevem McQueenem za kierownicą

O Bullicie kolejny raz zrobiło się głośno kilka lat temu. Na jednym z meksykańskich złomowisk odnaleziono jeden z dwóch filmowych egzemplarzy Forda Mustanga. Drugi znalazł się rok później. Okazało się, że jeździ nim na co dzień pewna nauczycielka z Nashville. Oryginalny samochód wykorzystano do promocji najnowszego Mustanga w wersji Bullitt m.in. podczas festiwalu prędkości w Goodwood. Ford zaangażował też do współpracy wnuczkę Steve’a McQueena. Molly wystąpiła m.in. w reklamie nowego Mustanga, w której ściga się z czarnym Chargerem o ostatnie wolne miejsce na podziemnym parkingu.

Najnowszy Bullitt i filmowy Bullitt na Goodwood Festival of Speed
Reklama nowego Mustanga Bullitta zrealizowana w klimacie kultowego pościgu

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s