Audi A6 Avant e-tron concept – Na prąd i na bogato

Tak wygląda kombi przyszłości. Rok po prezentacji A6 e-tron Niemcy zaprezentowali odmianę Avant. Fajnie, że w czasach, w których wszystko musi być crossoverem albo suvem, ktoś jeszcze pamięta o takich nadwoziach.

Avant ma prawie 5 metrów długości i 2 metry szerokości. Jest duże. Bardzo duże, ale dzięki wzrostowi zaledwie 1,4m wygląda wyjątkowo dynamicznie. Auto powstało na nowej platformie PPE zaprojektowanej z myślą o elektrycznych Audi przyszłości. Dzięki nowemu rozwiązaniu udało się stworzyć płaską podłogę a akumulatory sprawiedliwie obciążają przestrzeń między osiami.

Napęd? Oczywiście quattro. Każdy z dwóch silników elektrycznych przekazuje moc na jedną oś. Taki zestaw zapewnia 475 koni i dostępne od startu 800 niutonometrów momentu obrotowego. A co z ładowaniem? System oparto na 800 woltowej technologii i możliwości ładowania z mocą nawet 270 kW. Podpięcie auta do ładowarki na 10 minut pozwoli na zwiększenie zasięgu o 300 km a doładowanie akumulatora od 5 do 80 proc. potrwa mniej niż 25 minut. Jedno „tankowanie” prądu zapewni zasięg nawet 700 km. Audi twierdzi, że zaprezentowany concept nie odbiega znacząco od wersji produkcyjnej, która ma trafić do sprzedaży w 2024 roku.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s