Hummer H1 X3 – Największa replika świata

Wyobraź sobie, że Twój majątek wyceniany jest na 20 miliardów dolarów a Twoją największą pasją są samochody. Fajne uczucie, prawda? Zna je doskonale szejk Hamdan bin Zayed bin Sultan Al Nahyan, który wydaje swoje petrodolary na nietypową pasję. Zamawia… gigantyczne samochody. Hummer H1 X3 to jego najnowsza zabawka.

Oczywiście H-jedynka szejka jest jedyna w swoim rodzaju, bo… jest dokładnie trzy razy większa od oryginału. Dbałość o proporcje i detale jest tak duża, że dopiero odpowiednia perspektywa (najlepiej prawdziwy Hummer zaparkowany między kołami giganta) pozwala zrozumieć, że X3 jest wielki jak jednorodzinny dom. Ma 14 metrów długości, 6 metrów szerokości i 5,8 metra wysokości. Oczywiście może jeździć, skręcać i hamować, chociaż prędkości są raczej defiladowe. Kolosa napędzają cztery silniki diesla, po jednym na każde koło.

Wnętrze ma dwa poziomy i klatkę schodową. Na pokładzie jest też umywalka i toaleta. Prace nad wykończeniem kabiny wciąż trwają, ale miejsca wystarczy na zakwaterowanie całej rodziny.

To nie pierwszy szalony pomysł szejka. Już wcześniej zasłynął jako właściciel największego na świecie Willysa a w tej chwili trwają prace nad kolejnymi gigantycznymi samochodami, które będą atrakcją jednego z muzeów należących do Al Nahyana. Nieoficjalnie mówi się, że arabski fan motoryzacji ma kolekcję liczącą ponad 3 tysiące pojazdów.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s