Lamborghini Reventon idzie pod młotek

Szykuje się prawdziwe przedświąteczne szaleństwo. Tuż przed Bożym Narodzeniem na aukcję trafi jeden z 20 sprzedanych egzemplarzy Lamborghini Reventona, dlatego jeśli nie masz pomysłu na prezent, już teraz możesz zaplanować wyjazd do Monachium na licytację domu aukcyjnego RM Sotheby’s.

No dobra, co dokładnie trafi na licytację? Jedno z najbardziej niesamowitych Lambo w historii. Reventon został zaprezentowany w 2007 roku. Fabrykę opuściło 21 samochodów, które podobno zostały sprzedane jeszcze przed oficjalną prezentacją a egzemplarz z zerowym numerem nadwozia trafił prosto do firmowego muzeum w Santa Agata. Wszystkie auta miały grafitowy, matowy kolor, który jeszcze bardziej podkreślał stylistyczne nawiązania m.in. do myśliwca F-22 Raptor. Technicznie Reventon to zmodyfikowane wnętrzności Murcielago LP640. 6,5 litrowe V12 zostało wzmocnione do 650 koni (+10 KM w porównaniu do Murcielago). Pocisk rozpędza się do 340 km/h.

Organizatorzy licytacji podkreślają, że ten egzemplarz jest wyjątkowy. To prawdopodobnie jedyny Reventon, który praktycznie nie jeździł a jego przebieg jest symboliczny. Aukcja odbędzie się pod koniec listopada w Monachium. Za jaką kwotę ten wściekły byk zmieni właściciela? Na razie nikt nie mówi o prognozach, ale na pewno tanio nie będzie. W chwili debiutu Włosi wyceniali Reventona na milion euro netto, a takie auta zaraz po wyjeździe z fabryki niestety już tylko drożeją.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s